Μία μητέρα αρχηγός. Τέσσερις γιοι καλά προστατευμένοι. Μία νέα γυναίκα μπαίνει στη ζωή τους, θύμα και θύτης μαζί.
Η Αγγελική Γρηγορίου (Μαίρη Μηνά) είναι μια νεαρή νοσοκόμα, η οποία μόλις ξεκίνησε να δουλεύει στο σπίτι της οικογένειας Αργυρού. Έχει έρθει για να βοηθήσει στην ανάρρωση της Αθηνάς Αργυρού (Φιλαρέτη Κομνηνού), της κεφαλής της οικογένειας. Η Αθηνά αντιμετωπίζει κάποια προβλήματα υγείας τα οποία προσπαθεί να ξεπεράσει με την καθοδήγηση και την στήριξη της Αγγελικής.
Με την γοητεία, τον επαγγελματισμό και την φαινομενική αθωότητά της, η Αγγελική κερδίζει γρήγορα την εμπιστοσύνη, αλλά και το ενδιαφέρον όλων των μελών της οικογένειας, χωρίς να κινήσει υποψίες για την πραγματική της ταυτότητα και τα κρυφά της σχέδια.
![](https://gos.bbend.net/media/news/2020/09/28/654255/aggeliki-3.jpg)
Spoiler από τα τηλεοπτικά αδέρφια Στέφανο και Παύλο
Ο Στέφανος πρόκειται να παντρευτεί την Τζένη. Θα γίνει τελικά αυτός ο γάμος ή θα ανακαλύψει τη σχέση της Τζένης με τον αδελφό του;
«Στα μέχρι τώρα επεισόδια που γυρίζουμε είναι μαζί. Ετοιμάζονται για το γάμο! Πριν από λίγες ημέρες γυρίσαμε τη σκηνή που απέχει χρονικά δύο εβδομάδες πριν από το γάμο. Ο Στέφανος αγαπά αυτήν την κοπέλα»
Δεν έχει καταλάβει ακόμα το χαρακτήρα της; «Όχι! Είναι λίγο νωρίς. Διακρίνεται, επίσης, στα επεισόδια η τεράστια αγάπη στη Δανάη».
![](https://gos.bbend.net/media/news/2020/09/28/654255/aggeliki-6.jpg)
Ποια είναι η γνώμη του για την Αγγελική;
«Την εκτιμά και τη σέβεται απεριόριστα. Τη θαυμάζει. Θεωρεί ότι είναι ένα πλάσμα με ήθος, κάτι που είναι σπάνιο στον περίγυρο του», λέει ο Γιώργος Χρυσοστόμου
Θα φανερωθεί η σχέση του Παύλου με την Τζένη;
«Θα σου απαντήσω με τη θεωρία του Χίτσκοκ. Λέει πως όταν βλέπουμε ένα πιστόλι σε μια ταινία, το πιστόλι σε κάποια φάση θα εκπυρσοκροτήσει. Σε οποιαδήποτε σειρά βλέπουμε κάτι παράνομο, η χρησιμότητα του είναι για να φανερωθεί και να λειτουργήσει αρνητικά στους ήρωες. Και εδώ κάτι τέτοιο θα συμβεί»
![](https://gos.bbend.net/media/news/2020/09/28/654255/aggeliki-4.jpg)
Ο Παύλος, πάντως, κοντράρεται έντονα με τον Στέφανο…
«Θα κοντραριστούν πάρα πολύ. Ο δεύτερος πυλώνας της σειράς είναι η κόντρα του Στέφανου με τον Παύλο. Θα φθάσει σε οριακό σημείο η σχέση των δύο ηρώων», λέει ο Ιωάννης Παπαζήσης στο 7 μέρες Tv.