Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι Σαββάτου το casting για την επιλογή των δυο μοντέλων που θα εκπροσωπήσουν την Κύπρο στον Παγκόσμιο διαγωνισμό ομορφιας Miss and Mr Grand Sea Cyprus 2016 .
Απο τους υποψήφιους που πέρασαν οι 8μελής επιτροπή επέλεξε μια γυναίκα και έναν άντρα. Η αλήθεια ειναι πως με αυτά τα δυο πρόσωπα ανεβαίνει ψηλά το επίπεδο καλλιστείων της Κύπρου .
Την Κύπρο θα εκπροσωπήσουν στις γυναίκες η Αννα Grajdian
Ενώ στους άντρς ο διαγωνιζόμενος του Mr Cyprus Αντρέας Χριστοφιδης .
Ο παγκόσμιος διαγωνισμός Miss & Mr Grand Sea Universe 2016 θα γίνει στη Λεμεσό απο τις 30 Μάιου – 3 Ιουνίου 2016 και η τελική φάση στις 2 Ιουνίου στο Columbia Plaza 7 Seas στις 19:00! Ευχόμαστε καλή επιτυχία!