Το κοτλέ βρίσκεται στη λίστα των πιο επιθυμητών του φθινοπώρου.
Κοτλέ παντελόνια, jackets, φούστες, overalls στα χρώματα του καφέ, μπεζ, λευκού και μαύρου. Αυτές είναι οι επικρατέστερες και πιο ασφαλείς επιλογές.
Η επιστροφή του είναι γεγονός στο φθινοπωρινό και χειμωνιάτικο στυλ. Το στυλ τους κλασικό με vintage twist και σίγουρα πολύ πιο άνετο από ένα τζιν, μιας και η υφή τους είναι πολύ πιο μαλακή.
Ανθεκτικό και εύκολο στη φροντίδα. Θεωρείται ο μακρινός συγγενής του βελούδου. Το μυστικό είναι να το φορέσετε με διάθεση ανατρεπτική, απομακρυσμένη από το κολεγιακό, preppy styling. Επιλέξετε κομμάτια που έχουν κάποια ένταση και δεν είναι θαμπά.
Σκεφτείτε κάτι boho, νεανικό και χαλαρό. Μαζί τους αποφύγετε τους όγκους και σχετικά με τα κοτλέ παντελόνια προτιμήστε εκείνα σε slim fit γραμμή ή αυτά με το κωνικό τελείωμα που δημιουργούν μια εικόνα πιο θηλυκή.