Ολοι περιμέναμε την αποφυλάκιση της Ερσης και στη συνέχεια της Αλίκης.
Ολοι βλέπαμε πως ο Εκτορας είχε απομακρυνθεί απο τη σχέση σου. Και ενώ φαίνεται οτι ειναι δίκαιος άνθρωπος οσον αφορα τα νομικά και ευαίσθητος αυτό δεν ισχύει στην περίπτωση με την Στέλλα.
Φέρεται σκληρά , απόλυτα και αυταρχικά.
Ωστόσο η Αλίκη έρχεται να του βγάλει έναν άλλο εαυτό. Υπερπροστατευτικό. Η Αλικη και ο Εκτορας έρχονται όλο πιο κοντά αφου η ίδια δεν εχει κανένα άλλο κοντά της.
Αυτό που θα θέλαμε είναι η Αλίκη να ξεπεράσει το βιασμο του πατέρα της….και αυτό θα γίνει όταν θα κάνει πραγματικό έρωτα για πρώτη φορά με κάποιον που είναι ερωτευμένη…δηλαδή τον Εκτορα.