Μπορεί εμφανισιακά να μην τους γέμισε και πολύ το μάτι των κριτών του X Factor για καλή τραγουδίστρια. Όταν μάλιστα άκουσαν και πως το επάγγελμα της είναι χασάπισσα, οι ελπίδες τους για κάτι καλό μειώθηκαν ακόμη περισσότερο υπό τον φόβο μην… σφάξει το τραγούδι.
Η Ελένη όχι μόνο όμως δεν το έσφαξε το είπε με ένα δικό της μοναδικό τρόπο κερδίζοντας τους κριτές, με την Ασλανίδου μάλιστα να διερωτάται « τι φωνή είναι αυτή ρε φίλε.