Tα σκαλιά του Ιερού Ναού Παναγίας στην Παλλουριώτισσα ανέβηκαν το Σάββατο 9 Ιουνίου η Δήμητρα Μακρυγιάννη και ο Σοφρωνης Δημητρίου. Κουμπάροι τους ήταν ο Γιώργος Μαυρίδης και η Ελένη Φοίβου.
Η Δήμητρα ήταν πανέμορφη μέσα απο μια νυφική δημιουργία του Ανδρέα Ζαννετίδη και όλα τα φλας έπεσαν επάνω της ενώ το παρών τους έδωσαν δεκάδες επώνυμοι Κύπριοι. Πριν απο λίγα λεπτά ο Ιωάννης Ξιουρής Ιωάννου δημοσίευσε το πρώτο γαμήλιο βίντεο τους