Στο σημερινό επεισόδιο μια πολύ ευχάριστη έκπληξη περίμενε το σπίτι του Power of Love- αφού είχαν σύνδεση μέσω Skype με την Άννα Λορένη!
Η Άννα έπρεπε να αποχωρήσει από το σπίτι της αγάπης, για΄τι αντιμετώπιζε κάποια προβλήματα με την Visa της από το Ντουμπάι.
Η Άννα αναφέρθηκε και για την κριτική που έχει δεχτεί εκτός του παιχνιδιού: «Ένα πράγμα που το καταλαβαίνω τώρα που είμαι έξω…το μάθημα που εγώ έχω πάρει σαν Άννα είναι ότι καλό είναι να μην κριτικάρουμε κανέναν, να μην κρίνουμε κανέναν. Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του μυαλό και την δική του πορεία. Ξέρω ότι όλα τα παιδιά μέσα στο σπίτι έχουν φάει πάρα πολύ κριτική, μέσα από τα social media και εγώ. Έχω κριθεί σχεδόν για τα πάντα…για την καταγωγή μου, για την ηλικία μου, για όλα..Καλό θα ήταν ο κόσμος να είναι πιο θετικός απέναντι στον συνάνθρωπο του και να τα βλέπουμε έτσι πιο ανοιχτά τα πράγματα. αυτό είναι το μάθημα που έχω πάρει εγώ!»
Δείτε το απόσπασμα στο σχετικό βίντεο: